1-9
16 دی 1401 - 15:32

دشمنان به دنبال القای ناکارآمدی نظام و ناامید کردن مردم هستند

ماهشهر - امام جمعه شهر چمران گفت: دشمنان به دنبال القای ناکارآمدی نظام و ناامید کردن مردم هستند ولی مسئولان با کار جهادی و خدمت به مردم نگذارند دشمن به هدف خود برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام جاسم عبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چمران با گرامیداشت سیزدهم جمادی‌الثانی سالروز وفات حضرت ام‌البنین و روز تکریم مادران و همسران شهید، اظهار کرد: حضرت ام‌البنین (س) مانند سایر زنان شاخص تاریخ بشریت دارای ویژگی‌های خاصی بود که باعث شد نام ایشان نزد برترین خوبان عالم به نیکی یاد شود.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های بارز این بانوی بزرگوار اسلام، تربیت فرزندانی بود که در مسیر سعادت گام برداشتند و توفیق همراهی با امام زمان خویش را یافتند. این همان روحیه‌ای است که می‌توان از آن به روحیه انقلابی یاد کرد.

خطیب جمعه شهر چمران بیان کرد: ویژگی دیگر شاخص حضرت ام‌البنین (س) ادب و معرفت آن بانوی بزرگوار نسبت به مقام شامخ خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام است که نام ایشان را در تاریخ ماندگار کرد.

عبادی در مورد تکریم مادران و همسران شهید گفت: همه ملت ایران مدیون رشادت، ایثار، فداکاری و ایثار مادران و همسران شهید است. وقتی یک جوان به جنگ می‌رود و در راه خدا مجاهدت می‌کند، پشتِ سر او والدین، همسر و فرزندانش قرار دارند. پس، ایشان به تنهایی نیست که مشغول جهاد فی سبیل‌الله است.

وی در فراز دیگری از خطبه‌ها تضعیف روحیه مردم و ناکارآمد جلوه دادن عملکرد نظام راهبرد دشمنان انقلاب در جنگ نرم دانست و تأکید کرد: آحاد جامعه باید نسبت به این توطئه‌ها هوشیار باشند.

امام جمعه شهر چمران عنوان کرد: دشمن به دنبال ناامید ساختن جامعه و کم رنگ جلوه دادن دستاوردهای انقلاب است و از این طریق درصدد القای ناکارآمدی در میان مردم هستند. ایجاد یأس و ناامیدی و فاصله انداختن بین مردم و مسئولان از هدف‌های مهم دشمن است. در این شرایط وظیفه مسئولان رعایت تقوا و اخلاق و ارائه خدمات خالصانه، جهادی و انقلابی به مردم است.

عبادی در پایان تصریح کرد: مسئولان با کار جهادی و شبانه روزی در خدمت به مردم نگذارند دشمن به هدف خود برسد. اگر مسئولان برای رفع مشکلات تلاش کنند و مردم اقدامات آنان را ببینند، امیدوار می‌شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 958546