1-9
26 اسفند 1401 - 16:14

بازداشت بیش از ۳۰۰ نفر در ناآرامی‌های فرانسه

وزارت کشور فرانسه اعلام کرد در ناآرامی‌های پنج‌شنبه شب در این کشور که در پی اعتراض به اصلاحات قانون بازنشستگی دولت ماکرون شکل گرفت، ۳۱۰ نفر بازداشت شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه تظاهرات و اعتراض مردم فرانسه به طرح اصلاح قانون بازنشستگی در این کشور، شامگاه پنجشنبه نیز تعداد زیادی از فرانسوی‌ها به خیابان آمدند.

این تظاهرات در میدان کنکورد در مرکز پاریس برگزار شده و بر اساس گزارش رسانه‌های فرانسوی درگیری‌هایی میان تظاهرات کنندگان و پلیس روی داد.

وزارت کشور فرانسه امروز (جمعه) اعلام کرد در این اعتراضات که در پی اعتراض به اصلاحات قانون بازنشستگی دولت ماکرون شکل گرفت، ۳۱۰ نفر بازداشت شدند.

مجلس سنای فرانسه چند روز قبل در تاریخ ۱۱ مارس (۲۰ اسفند) با ۱۹۵ رای مثبت در برابر ۱۱۲ رای منفی این طرح اصلاحات بازنشستگی مطرح شده از سوی دولت را تصویب کرد. 

طبق این طرح سن بازنشستگی در فرانسه به شکل تدریجی از ۶۲ به ۶۴ سال افزایش پیدا خواهد کرد. این اصلاحات موجی از اعتراضات گسترده را در فرانسه موجب شد و این کشور تنها در دو ماه گذشته شاهد هفت دور اعتصاب سراسری با شرکت میلیونی معترضان در آن بوده است.

در طول این اعتصاب و اعتراضات اغلب بین معترضان و نیروهای پلیس فرانسه درگیری رخ داد.

 

 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1097790