1-9
05 فروردین 1402 - 10:04

رشد تولید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش کشاورزی

اردبیل- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در سال «مهار تورم و رشد تولید» تلاش سازمان جهاد کشاورزی بر رشد تولید با بهره گیری از ظرفیت‌های متنوع بخش کشاورزی در استان اردبیل است.

به گزارش خبرنگار مهر، نادر تقی زاده شامگاه جمعه که به همراه مشاور عالی سازمان جهاد کشاورزی از انبارها، سردخانه‌ها و مجموعه‌های تولیدی دامی و طیور اردبیل بازدید می‌کرد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر ظرفیت تولید به همراه ذخیره سازی محصولات متنوع بخش کشاورزی افزایش یافته تا ما بتوانیم پاسخگوی نیاز فعالان این حوزه باشیم.

وی با اشاره به ذخیره سازی مناسب ذرت، جو، سویا و کنجاله‌های مورد نیاز دامی استان اردبیل خاطرنشان کرد: به میزان کافی ذخیره سازی انجام شده و تولیدکنندگان بخش دام و طیور می‌توانند از طریق بازارگاه نیاز خود را تأمین کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ضرورت حمایت از کشاورزان را در خرید و ذخیره سازی ذرت، جو و سایر نهاده‌ها به صورت بومی یادآور شد و بیان کرد: به جای صرف هزینه‌های هنگفت ارزی برای واردات این نهاده‌ها بهتر است در سال حمایت از تولید کشاورزان تولیدکننده این محصولات با خرید تضمینی مورد حمایت جدی قرار گیرند تا این نهاده‌ها به صورت داخلی تأمین شود.

تقی زاده به ذخیره سازی مناسب گوشت سفید و قرمز در ایام پایانی سال اشاره کرد و گفت: هیچ مشکلی در تأمین نیاز بازار اعم از گوشت سفید و قرمز به صورت گرم و حتی منجمد وجود ندارد و با همکاری امور پشتیبانی دام استان نیاز بازار رصد می‌شود تا کمبودها جبران شود.

وی با اشاره به توزیع ۶۰ تن گوشت قرمز و ذخیره سازی گوشت سفید در آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان تصریح کرد: تا آخر ماه مبارک رمضان توزیع این محصولات در شهرهای مختلف استان اردبیل به ویژه شهرهای گردشگری ادامه پیدا می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: در اردیبهشت ماه بازدید رئیس امور پشتیبانی دام وزارت جهاد کشاورزی از استان اردبیل انجام می‌شود و قرار است پیشنهاد احداث انبار و سردخانه را در زیرمجموعه این نهاد ارائه شود تا به جای هزینه‌های هنگفت اجاره انبارها و سردخانه‌ها از ظرفیت‌های جدید استفاده شود.

تقی زاده در بازدید از واحد پرورش دام سنگین به ظرفیت ۵۵۰ رأس در اردبیل نیز گفت: در کنار حمایت از دامداری‌های سنتی و نیمه صنعتی سطح استان سعی مان بر این است تا نیاز آنها را اعم از نهاده‌ها و ذخیره مورد نیاز تغذیه اصولی تأمین کنیم تا مشکلی در پرورش و عرضه محصولات به وجود نیاید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در نخستین روزهای سال جدید در حالی از واحدهای تولیدی، سردخانه‌ها، سیلوها، کارخانه آردسازی، مرغداری و دامداری‌های بازدید کرد که قرار است در سال مزین به مهار تورم و رشد تولید سرمایه گذاران در این حوزه بیشتر مورد حمایت قرار گرفته و مشکلات آنها در تأمین نهاده‌ها و سایر نیازمندی‌ها برطرف شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1108812